Karia – serce wyspy i miejscowość słynąca z koronkarstwa i tkactwa, a więc powinni się nią zainteresować turyści poszukujący tego typu dzieł sztuki. Przy okazji można podglądnąć, jak takie cudy rękodzielnicze powstają lub zgłębić ich historię w niewielkim muzeum folkloru. Wycieczka piesza lub samochodowa po okolicy obfituje w niezapomniane widoki.
Przylądek Lefkatas – malownicze miejsce zwane również Przylądkiem Damy, które warto odwiedzić ze względu na dumną latarnię morską naprowadzającą żeglarzy na przyjazne wody oraz wyspiarską legendę, według której Safona zakochana bez wzajemności w Faonie rzuciła się ze stromego, budzącego grozę wybrzeża klifowego w bezmiar błękitu pochłaniającego jej ciało na wieki. Miejsce upodobali sobie paralotniarze organizujący w lipcu zawody, których celem jest upamiętnienie tej niezwykłej legendy.
Termopile – wąwóz między Tesalią a Lokrydą w pobliżu Lamii gdzie w 480 r. p.n.e. została stoczona słynna bitwa grecką koalicją pod przywództwem Sparty a Persami, którzy mimo ogromnych strat odnieśli zwycięstwo. Dla upamiętnienia tej bitwy znajduje się tu posąg króla Sparty – Leonidasa, a na przeciwległym wzgórzu tablica upamiętniająca to wydarzenie.
Korynt – miasto portowe leżące przy Przesmyku Korynckim, który łączy Peloponez z lądową częścią Grecji. Dzisiejsze miasto położone jest kilka kilometrów od starożytnych ruin, które leżą we wsi Archea Korinthos. Znajdują się tu m.in. ruiny świątyni Apollina z V w. p.n.e., a powyżej, na stromej skarpie wznosiła się słynna w starożytnej Grecji świątynia Afrodyty uważana za miejsce sakralnej prostytucji, która nie przetrwała do naszych czasów. Warto zobaczyć również dobrze zachowane obwarowania średniowiecznej twierdzy.
Parga – urokliwe miasteczko na greckim wybrzeżu o bogatej i ciekawej historii, które może poszczycić się piaszczystymi plażami, gajami oliwnymi i ruinami weneckiego zamku. Zwiedzanie tej niewielkiej miejscowości jest zwykle połączone z rejsem na pobliską wyspę Paksos.
Ateny – stolica Grecji stanowiąca kolebkę demokracji, której historia przekracza 3 tys. lat. Jest również jednym z najważniejszych destynacji turystycznych Europy z imponującymi zabytkami starożytności. Rozłożone są między Zatoką Sarońską i czterema wysokimi wzgórzami, będącymi częścią miasta – Egaleo na południowym zachodzie dochodzący do wysokości 414 m n.p.m., Parnitha – sięgająca 1423 m n.p.m na zachodzie, Imittos – wysoki na 1026 m n.p.m. na wschodzie i górujący północy Pentelikon – 1108 m n.p.m. Ateny podzielone są trzema uskokami tektonicznymi co skutkuje częstymi, choć przeważnie niedużymi trzęsieniami ziemi. Ostatnie duże trzęsienie w 1999 r. poskutkowało zmianą przepisów budowlanych w mieście. W starożytności wstrząsy w mieście tłumaczono jako gniew bogów i składano im dary. W mieście znajduje się wiele śladów po bogatej historii miasta. Miasto założone zostało na pozostałościach twierdzy mykeńskiej na wzgórzu Akropolis, gdzie następnie również na sąsiadujących wzgórzach powstało miasto z dużą agorą (antyczny rynek), aeropagiem, gdzie odbywały się sądy, duża ilością świątyń poświęconych rożnym bóstwom i gmachami publicznymi. Nazwa miasta pochodzi od greckiej bogini mądrości Ateny. Według mitologii kiedy bogowie olimpijscy dzielili między siebie ziemie, gdzie mają być szczególnie czczeni Posejdon i Atena upodobali sobie szybko rozwijające się miasto nad Zatoką Sarońską. Ponieważ nie mogli osiągnąć kompromisu a kłótnie były coraz bardzie zażarte zwrócili się do mieszkańców by oni sami zdecydowali któremu bóstwu chcą składać cześć. Zdecydowali oni, że oddadzą miasto bogowi, który podaruje im najbardziej przydatną rzecz. Posejdon ofiarował wodę, która wytrysnęła ze źródełka. Atena natomiast stworzyła drzewko oliwkowe i pokazała jak zrobić oliwę z oliwek, która do dnia dzisiejszego jest podstawą greckiej kuchni. Najważniejszym miejscem Aten jest Akropol na wapiennym wzgórzu, gdzie znajduje się Partenon – świątynia Ateny Partenos (Dziewicy) wykonana w doryckim stylu przez Peryklesa, a rzeźby wykonał sam Fidiasz. Inne ważne budowle to Propyleje – stanowiące wejście na święte wzgórze, Erechtjon poświęcony Atenie i Posejdonowi oraz świątynia Nike. By zapoznać się dokładnie z bogatą historia miasta warto udać się do znajdującego się niedaleko Muzeum Archeologicznego. W mieście znajduje się bardzo wiele budynków i świątyń, na których poznanie trzeba przeznaczyć znacznie więcej niż jeden dzień. Najważniejsze to: Agora z Wieżą Wiatrów, pozostałościami po Hibliotece Hadriana i meczetem Fethiye Tzami, Aeropag, Tezejon, Teatr Dionizosa, Świątynia Zeusa Olimpijskiego oraz Kalimarmaron – stadion olimpijski z IV w. p.n.e. będący miejscem pierwszej nowożytnej olimpiady po odrestaurowaniu.
Rejs na okoliczne wyspy – wiele łodzi wycieczkowych kursuje na pobliską wyspę Meganissi, na której znajdują się urokliwe miejscowości z białymi domkami, szlaki do pieszych wędrówek, żwirowe plaże oraz przyjemne lokale gastronomiczne. Pozostałe wysepki nie są dostępne dla turystów, niemniej rejs wokół nich przerywany kąpielami w ustronnych zatoczkach może być doskonałą alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Promy wypływają z portu w Nidri.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx. Wyspa Kefalonia – jest największa jońska wyspą z mnóstwem ciekawych miejsc jak: przepiękny klasztor św. Gerasimosa z jego relikwiami, stolica wyspy Agrostoli z ciekawym mostem Drapano, podziemne jezioro Melissani i jaskinie Drogarti. Uroku dodają wyspie niewielkie i kolorowe wioski rybackie.
Wyspa Itaka – niezwykła i legendarna wyspa zawdzięczająca sławę Homerowi i postaci Odyseusza, który właśnie z tego miejsca wyruszył na wojnę trojańską, a później wracał na wyspę przez kolejnych 10 lat. Na Odyseusza właśnie przez tyle lat czekała żona Penelopa stając się jednocześnie symbolem wierności małżeńskiej. Turyści mogą poczuć magiczny klimat wyspy zwiedzając głębokie wąwozy, strome klify i malownicze zatoczki ze żwirowymi plażami, na których można przemyśleć historię związaną z mitologicznymi postaciami. Wyspa zachowała sporo autentyzmu, a turyści zaglądają na nią głównie z powodu przepięknej legendy, kilku monastyrów ciekawych do zobaczenia oraz tajemniczych jaskiń kryjących w swoich wnętrzach wiele tajemnic. W stolicy wyspy Vathi (nadanej na cześć stolicy wyspy Samos) warto zobaczyć muzeum archeologiczne i folklorystyczne, podążyć oznakowanym szlakiem do Źródła Aretuzy i Groty Nimf lub wybrać się dodatkowym rejsem w podróż dookoła wyspy lub na sąsiednią Kefalonię. Na Itakę wypływają promy z portu w Nidri.
Wyspa Paksos – wyspa położona blisko południowo-wschodniego wybrzeża Korfu, która zachwyca przepięknymi krajobrazami gajów oliwnych i cyprysowych, lazurowego morza i urokliwych niewielkich miejscowości. Według mitologii Korfu i Paksos były jedną wyspą, ale Posejdon – bóg mórz, oddzielił je swoim trójzębem. Mniejszą wysepkę – Paksos podarował swojej kochance – nimfie Kerkirze. Na wyspie, w urokliwym Gaios, znajduje sie port, gdzie przypływa się zwykle na kilka godzin. Jest tu cicho i spokojnie, a urok niewielkiej rybackiej miejscowości zachwyci każdego.
Miasto Korfu – najpiękniejsze miasto wyspy Korfu, nazywane też Kerkyrą, zostało zbudowane głównie przez Wenecjan w XIV w., ale jest tu wiele wpływów też innych narodów. Historyczne centrum z niesamowitą atmosferą, brukowanymi, wąskimi uliczkami, łukami i zabytkowym budownictwem zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na uwagę zasługuje Ratusz, XIX-wieczny Pałac Królewski, XIV-wieczny wenecki zamek oraz trzystuletni Kościół Saint Spirydon z bezcennymi ikonami. Stolica miasta to również świetne miejsce na zakupy. Rejs do stolicy wyspy przeważnie łączony jest z kąpielą lub zwiedzaniem urokliwych miasteczek portowych.
Miasto Zakynthos – największe miasto wyspy Zakynthos, które po zniszczeniu w połowie XX w. zostało praktycznie całe odbudowane. Gmachy publiczne zostały zrekonstruowane, jednak zamiast pierwotnego budulca użyto zbrojonego betonu by zapobiec zniszczeniom w razie kolejnych trzęsień. Jednym z najciekawszych miejsc w Zakynthos jest Muzeum Sztuki Pobizantyjskiej, gdzie zgromadzono uratowane podczas trzęsienia ikony z pobliskich cerkwi oraz liczne malowidła. Ważnym punktem zwiedzania jest też kościół św. Dionizosa – patrona wyspy, którego szczątki znajdują się w sarkofagu. Obok kościoła znajduje się zabytkowa dzwonnica, będąca doskonałym przykładem weneckiego budownictwa. Inne ciekawe i urokliwe miejsca to plac Solomosa i św. Marka. Warto udać się też do Bochali – dzielnicy mieszkalnej miasta skąd roztacza się wspaniały widok na miasto i zatokę.
Albania – rejs do Albani, gdzie można zobaczyć nie tylko wiele śladów bogatej historii starożytnej, ale również przepiękne krajobrazy morskiego wybrzeża. Warto udać się do Parku Narodowego Butrnt, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, gdzie znajduje się odkryte w zeszłym wieku starożytne miasto. Miasto usytuowane było nad brzegiem jeziora, a do dziś zachowały się po nim: gimnazjum, teatr, łaźnie, imponujące mury miejskie i bizantyjska świątynia z bezcenną mozaiką.
Grecki wieczór – odbywające się w tawernach wieczory, organizowane często prywatnie lub przez biura podróży to świetna okazja do poznania ciekawej kultury regionu i tradycyjnej kuchni. Często odbywają się pokazy tańca i nauka Zorby.